Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jūsu vietnes augstāko veiktspēju. Turpinot vietnes lietošanu, jūs piekrītat to izmantošanai.

Vide un ilgtspējīga attīstība

Vairāk nekā 30 gadus mēs esam veikuši pasākumus, lai aizsargātu mūsu planētas klimatu un samazinātu mūsu ekoloģisko pēdu nospiedumus.

LABĀKAI NĀKOTNEI

Soudal jau ir ieviesis vairākas izmaiņas ilgtspējīgas attīstības un aprites ekonomikas jomā, un daudzas joprojām tiek plānotas. Sīkāka informācija par šo tēmu ir atrodama tīmekļa vietnē, kā arī prezentācijā.

Jau vairākus gadu desmitus Soudal produkti ir atbalstījuši enerģijas taupīšanas procesu, pateicoties to īpašībām un augstajiem izolācijas parametriem. Šobrīd uzņēmums koncentrējas uz enerģijas patēriņa samazināšanu šo produktu ražošanas laikā. Mēs samazinām oglekļa dioksīda izmešu daudzumu transportēšanas laikā, izmantojot globālo 24 ražotņu tīklu, kas atrodas mūsu tirdzniecības vietu tiešā tuvumā. Dažās rūpnīcās izmantojam arī atjaunojamo enerģiju.

Mēs arī veicinām ilgtspējīgas attīstības principu un cirkulāro resursu pārvaldību. Mēs palielinājām pārstrādājamo materiālu skaitu, likvidējām bīstamās vielas un aizstājām tās ar mazāk kaitīgiem aizstājējiem. Esam ieviesuši risinājumus, kas balstīti uz ekoloģiskām uz ūdens bāzes tehnoloģijām, kas veicina labāku gaisa kvalitāti, un esam izstrādājuši jaunus atkritumu pārstrādes procesus un to būtisku samazināšanu.

Ražošanas procesā izmantojam atbilstošas izejvielas, kā arī samazinām iepakojuma atkritumus. Izlietotās poliuretāna putu kannas tiek atkārtoti apstrādātas, un, pateicoties plānsienu kārtridžu izmantošanai, mēs ievērojami samazinām plastmasas atkritumu daudzumu. Mūsu līmējošais iepakojums lielākoties ir izgatavots no pārstrādātiem materiāliem.

ENERĢIJA

Enerģijas taupīšanas jautājums mums bija ļoti svarīgs ilgi pirms tas ieguva globālu nozīmi.

Soudal ir pasaulē vadošais augstas kvalitātes poliuretāna putu ražotājs, ko plaši izmanto būvniecībā un citās tautsaimniecības nozarēs. Izturība un lieliski siltumizolācijas parametri padara šo produktu par milzīgu lomu enerģijas zudumu samazināšanā. Mēs koncentrējamies gan uz savu produktu veiktspēju, gan uz enerģijas patēriņa samazināšanu to ražošanas laikā. Mēs ražojam 24 vietās visā pasaulē, tādējādi apmierinot vietējo tirgu vajadzības un ietaupot transporta izmaksas. Dažas mūsu rūpnīcas jau darbojas ar saules enerģiju, un mēs arī investējam ģeotermālajā un vēja enerģijā.

IZEJVIELAS

Soudal attīsta aprites izejvielu ekonomiku. Mūsu mērķis ir palielināt pārstrādāto materiālu daudzumu un samazināt primāro izejvielu daudzumu. Gadu desmitiem mēs esam aizstājuši bīstamās vielas ar mazāk kaitīgām vielām, koncentrējoties uz ūdens bāzes produktiem un risinājumiem gaisa kvalitātes uzlabošanai. Ražošanas atkritumi pēc iespējas tiek pārstrādāti. Mūsu stratēģiskā partnerība ar DNCP, kas ir pionieri organisko izejvielu pārstrādē un reģenerācijā, ļauj mums atgūt šķīdinātājus un atkārtoti izmantot tos citās nozarēs.

IEPAKOJUMS

Aprites ekonomikas ideja veido arī jaunu iepakošanas tehnoloģiju attīstību. Soudal vēlas ne tikai samazināt izejvielu patēriņu, bet arī atkritumu daudzumu, ko rada produktu iepakojums. Esam līdz radītāji PU putu pārstrādes risinājumam "PDR", kas ļauj apstrādāt 98% savākto kārbu. Pateicoties plānsienu un līdz ar to vieglāku kārtridžu ieviešanai, ir izdevies samazināt plastmasas atkritumu daudzumu par aptuveni 285 tonnām gadā. Turklāt mēs iesakām izmantot cauruļveida maisiņus kā blīvējuma savienojumu iesaiņojumu. Daudzos tirgos esam veiksmīgi ieviesuši 75% otrreizēji pārstrādātu līmes iepakojumu. Jau nākamgad sasniegsim viena miljona pārstrādātā iepakojuma skaitu.

Spainis izgatavots no 80% otrreizēji pārstrādāta materiāla, kas paredzēts DIY sektoram

PDR: otrreizēji pārstrādāti produkti

SOUDAL PRODUKTI, ĪPAŠI MŪSU PU PUTAS, PALĪDZ SAMAZINĀT ENERĢIJAS PATĒRIŅU, SAMAZINOT ENERĢIJAS ZUDUMUS.

Poliuretāna putas ir izolācijas materiāls, kas ir pieejams dažādos veidos un pielietojumos. Būvniecībā PU putas izmanto jumtu, pagrabu, grīdu, industriālo ēku un starp sienu izolācijai. PU putas ir uzticams materiāls ne tikai tā augstās izolācijas veiktspējas dēļ, bet arī daudzos pielietojumos. Soudal PU putām ir raksturīgi augstākie siltumizolācijas parametri, tāpēc tās nodrošina perfektu blīvējumu un tādējādi samazina enerģijas zudumus un samazina tās izmaksas. PU putas arī novērš gaisa iesūkšanos montāžas spraugā ap durvīm vai logiem, tādējādi uzlabojot ne tikai ēkas siltumietilpības, bet arī akustiskās īpašības. Īpašs produkts ir Flexifoam – putas, kuru elastības indekss ir daudzkārt lielāks nekā tradicionālajām putām, izturīgas pret saspiešanu un stiepšanu. Flexifoam lieliski novērš novirzes un deformācijas, kas rodas ēku ekspluatācijas laikā, un tādējādi aizsargā jebkuru konstrukcijas spraugu traversus.

SOUDAL — PIONEERIS ZEMA VIDES PRODUKTU IZSTRĀDĀ

Soudal pastāvīgi ievieš augstas kvalitātes inovatīvus risinājumus, kas uzlabo SOUDAL produktu ekoloģiskos parametrus. Soudal Filling & Damping SMX DIY sektoram bija pirmās izocianātus nesaturošās putas tirgū, kurām ir visas klasisko PU putu priekšrocības un izolācijas īpašības, un tās nav kairinošas, nonākot saskarē ar ādu. Soudal izstrādātā unikālā formula, kas nesatur halogēnus un izocianātus, ir krietni priekšā savam laikam un ir inovācija būvniecības nozarē.

Profesionālajam sektoram Soudal ir izstrādājis Soudafoam PURe no poliuretāna ar zemu izocianātu saturu (<0,1%). Atšķirībā no citām PU putām, šīs putas nesatur ne tikai halogenētus putošanas līdzekļus un liesmas slāpētājus, bet arī plastifikatorus, hlorētus parafīnus, TCEP un TCPP. Pateicoties tam, tas nodrošina augstākos iespējamos parametrus darba veselības un drošības ziņā, kā arī ir īpaši draudzīgs videi.

Pēdējos gados Soudal ir izstrādājis virkni šķīdinātājus nesaturošu produktu, kas var aizstāt tradicionālās tehnoloģijas. Šie produkti ir nepārtrauktas attīstības un pētniecības investīciju piemēri. Soudal ir pionieris ūdens bāzes montāžas līmju tirgū ar īpaši augstu sākotnējo lipt spēju. Lielās sākotnējās saķeres dēļ līmētie elementi pēc presēšanas vairs nav jāatbalsta, kamēr līme sacietē.

"ĻOTI ZEMAS EMISIJAS" PRODUKTI AR GEV EMICODE® EC1PLUS MARĶĒJUMU

Produkti, kas klasificēti kā "ļoti zemas emisijas" un kuriem ir marķējums GEV EMICODE® EC1PLUS, ir mūsdienīgi, šķīdinātājus nesaturoši, zemas emisijas būvmateriāli, kas garantē vislabāko iespējamo aizsardzību pret iekštelpu gaisa piesārņojumu, nodrošinot augstu veselības un vides aizsardzības līmeni. Sertifikātu izsniedz GEV asociācija (Industry Organization), kas ļoti ierobežojoši pārbauda grīdu, līmju un būvmateriālu uzstādīšanas produktu emisijas. Pat vissīkākās gaistošo organisko savienojumu (GOS) pēdas gaisā var identificēt un kvantitatīvi noteikt ar ļoti jutīgu laboratorijas analīzi, piemēram, gāzu hromatogrāfiju ar masas spektrometriju un izmantojot standartizētas testa metodes.
Trīs Soudal produktu piemēri, kas ir sertificēti EC1+ un piedāvā labākos iespējamos risinājumus optimālai iekštelpu gaisa kvalitātei:

ISO 14001 VIDES VADĪBAS SISTĒMAS STANDARTS

Soudal ražotnes Turnhoutā ir izgājušas verifikācijas procesu un ieguvušas SERTIFIKĀTU ISO 14001. Tas nozīmē, ka visi ar produktu ražošanu saistītie procesi uzņēmumā tiek veikti tā, lai maksimāli samazinātu negatīvo ietekmi uz vidi.

Svarīgs Soudal aspekts ir pēc ražošanas atkritumu samazināšana un pārstrāde. Soudal samazina ražošanā izmantoto vielu, materiālu un izejvielu daudzumu, izmantojot pilnībā automātiskos maisītājus. Pateicoties tam, ir iespējams līdz minimumam samazināt zudumus ražošanas procesā un samazināt nepieciešamību tīrīt iekārtas.

Ražošanas procesā atlikušie atkritumi lielākoties tiek pārstrādāti. Papīrs un kartons, plastmasa, dzelzs, koks, eļļa, elektronika, tintes kasetnes utt. tiek atdalīti un apstrādāti īpašā tālākā apstrādē. Turklāt atkritumu savākšanas uzņēmumi no Soudal rūpnīcām ir apņēmušies enerģētiski pārstrādāt atlikušos materiālus, kas nozīmē, ka tiem ir jārada enerģija.

SVARĪGA IR NE TIKAI PĀRSTRĀDE

Soudal ir arī ieviesis pasākumus, lai samazinātu ūdens patēriņu ražošanas ciklā, un dažos procesos ir izmantotas lietus ūdens atgūšanas sistēmas. Tika ieviesta kausa tīrīšanas tehnoloģija ar līdzekļiem, kas nesatur šķīdinātājus. Jaunajā pētniecības un attīstības ēkā un ražošanas zonās tika uzstādīts ļoti efektīvs apgaismojums, tostarp kustības sensori, lai optimizētu patēriņu elektroenerģijas ietaupījuma ziņā. Savukārt telpu apsildīšanai tiek izmantots kompresoru maisīšanas procesā radītais siltums, kas veicina centrālās apkures enerģijas taupīšanu.

Soudal pastāvīgi meklē enerģiju taupošākos un videi drošākos risinājumus.

Vides sertifikāti:
  • LEED
  • BREEAM
  • Tight Vent Europe (apņemšanās nodrošināt energoefektīvu būvniecību)
  • Dalība atbildīgajā aprūpē, izmantojot Essenscia
  • FEICA: Eiropas līmju un hermētiķu nozares asociācija