Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu jūsu vietnes augstāko veiktspēju. Turpinot vietnes lietošanu, jūs piekrītat to izmantošanai.

Hermētiķi

Kā pareizi uzglabāt hermētiķus?

Hermētiķus vislabāk uzglabāt vēsā un sausā vietā temperatūrā no +5 līdz + 25 ° C. Svarīgi pēc iespējas labāk aizvērt atvērto snīpi ar uzgali, lai mitrums nevarētu iekļūt izstrādājumā. (Mēs iesakām nedaudz izspiest hermētiķi un cieši pievelciet vāciņu.)

Kā noņemt hermētiķa atlikumu no virsmām (MS polimēra, poliuretāna, silikona)

Nesacietējuša hermētiķa pārpalikumus no virsmām var noņemt ar “Swipex” salvetēm. Šī metode lieliski kalpo gludām un neporainām virsmām. Porainas virsmas ir ļoti grūti vai (un praktiski) neiespējami tīrāmas. Pat nesacietējis silikons (poliuretāns, MS polimērs) šeit var atstāt grūti notīrāmus pleķus. Tāpēc mēs iesakām būt uzmanīgiem, strādājot ar hermētiķiem, un vienmēr izmantojiet aizsarglenti (maskēšanas lenti), lai aizsargātu virsmas malas. Pēc hermētiķa uzklāšanas un savienojuma izlīdzināšanas ar lāpstiņu (ieteicams lietot hermētiķu izlīdzināšanas līdzkli “Glatmitel lisage”), nekavējoties noņemiet lenti (pirms hermētiķa sacietēšanas apmēram 5-15 minūtēs). Sacietējušo hermētiķi (silikonu, MS-polimēru) var noņemt vai nu mehāniski, vai ar silikona noņemšanas līdzekli “Silicone Remover”.

Es izmantoju sanitāro silikona hermētiķi, bet uz šuves joprojām parādījās pelējums. Kāpēc?

Sanitārie silikoni satur pretpelējuma piedevas (fungicīdus), kas paredzētas hermētiķa aizsardzībai no pelējuma un pelējuma veidošanās. Tā rezultātā šāds hermētiķis ilgāku laiku parasti ir izturīgs pret pelējumu nekā parastais silikons. Bet, ja ir slikta ventilācija, ziepjūdens atlikums vai virsmas bieži tiek tīrītas ar hloru saturošiem līdzekļiem, tad šīs piedevas (fungicīdi) tiek ātrāk deaktivēti un vairs neaizsargā šuvi, kas atkal var izraisīt pelējuma veidošanos šuvēs. Lai tas nenotiktu, iesakām noslaucīt atlikušo mitrumu no šuves virsmas ar sausu drānu.

Vai silikona hermētiķi var krāsot?

Nē. Standarta silikona hermētiķi nevar krāsot, krāsa neturēsies pie silikona.

Vai parasto silikonu var izmantot saskarsmē dabīgajiem akmeņiem (piemēram, marmors, granīts, šūnakmenis utt)?

Silikons parastais satur silikona eļļu, kas iekļūst dabiskā akmens porās un struktūrā izraisot tumšus plankumus šuvju vai savienojumu vietās. To sauc par “šuves malas piesārņojumu”, un to nevar noņemt. Īpašais silikons dabīgajam akmenim (Silirub MA) un uz MS polimēru, kā arī uz SMX polimēru bāzes veidoti hermētiķi to novērš un tāpēc, uzklājot uz dabīgā akmens, neradīs “šuves malas zonas piesārņojumu”.

Kādos apstākļos var uzklāt hermētiķi?

Hermētiķis jālieto uz labi sagatavotas virsmas. Precīzākas instrukcijas var atrast produktu tehniskajās lapās. Visizplatītākie nosacījumi ir:

  • Virsmai jābūt tīrai, sausai, attaukotai (ja tā ir gluda) un gruntētai (ja tā ir porainai).
  • Vides un pamatnes temperatūrai jābūt virs + 5 ° C. Sasalusi virsma var izraisīt ļoti sliktu saķeri vai pat būt pilnīgi bez saķeres
  • Nekad nelietojiet hermētiķi lietus laikā (izņemot hermētiķus, kuriem šāda iespēja ir paredzēta tehniskajās lapās)

Kāds ir šuves pareizais lielums (izmērs)

Šuves maksimālais platums parasti ir līdz 30 mm. Šuves dziļums ir atkarīgs no šuves platuma. Šuves platumam līdz 5mm., dziļumam ieteicami jābūt vienādam vai ne mazākam par šuves platumu. Šuvju platumam, kas lielāks par 5 mm, šuves dziļumam jābūt vismaz pusei no platuma (skatīt produktu tehniskās datu lapas)

Līmes

Kā es varu palielināt saķeri ar gludu virsmu?

Materiāla raupjums palielina saistīto virsmu laukumu un tādējādi nodrošina labāku saķeri. Gludai virsmai varat izmantot arī Soudal Surface Activator. Tas mums palīdzēs noņemt putekļu, netīrumu, taukainu pēdu paliekas un papildus aktivizēs virsmu (krāsainos metālus).

Kā noņemt līmes traipus un līmes atlikumus?

Lielāko daļu nesacietējušo līmju var noņemt ari, Swipex salvetem to efektīvi var izmantot, lai no gludām virsmām noņemtu līmi. Sacietējušo līmi var noņemt tikai "mehāniski". Mēs iesakām priekšskatīt šīs līmes tehnisko datu lapu.

Kā man tīrīt savus darbarīkus?

Ja līme vēl nav sacietējusi, vislabāk ir izmantot Swipex salvetes. Swipex nodrošina, ka no instrumentiem var noņemt nesacietējušu līmi. Tas attiecas tikai uz gludām virsmām. Vislabāk sacietējušo līmi noņem mehāniski (piemēram, ar nazi).

Kad gruntēšana jāveic porainām virsmām?

Gruntēšanai var būt vairākas funkcijas. Piemēram, ir gruntis, kas novērš mitruma iekļūšanu caur pamatni līdz līmes slānim un tādējādi pasliktina saķeres kvalitāti.
Būtībā grunts nodrošina uzlabotu saķeri ar virsmu.

Kas ir "poraini" materiāli?

Poraini materiāli var absorbēt mitrumu. Dažas līmes vai hermētiķi satur mitrumu. Ja tiek izmantoti šādas līmes vai hermētiķi, vienam no materiāliem jābūt porainam.
Porainu materiālu piemēri ir: ģipškartons, neapstrādāts koks, betons un ķieģeļi, papīrs, kartons, cements, ...
Neporainu materiālu piemēri ir: iepriekš apstrādāts (lakots vai krāsots) koks, celtniecības dēļi, piemēram, MDF, cieta un mīksta OSB plastmasa, putupolistirols (EPX, XPS), metāls, stikls, ...

Celtniecības putas PU

Kā es varu noņemt putu atlikumus?

Svaigas putas vislabāk noņem ar tīrīšanas līdzekli (“SWIPEX” salvetes). Sacietējušās putas var noņemt tikai mehāniski vai ar īpašu sacietējušām putām piemērotu tīrīšanas līdzekli - PU Remover

Kā pēc lietošanas būtu jāuzglabā putu pistole Soudal?

Vislabāk ir atstāt pistolii uz putu balona (ievērojiet lietošanas instrukcijas ar citu ražotāju putu pistolēm). Ja noņemat putu pistoli no putu balona, putu balona vārsts un pistole jānotīra ar tīrīšanas līdzekli (poliuretāna putu tīrīšanas līdzekli). Mēs arī iesakām nākamajā nedēļā izstrādāt putu balonā atlikušās putas.

Vai putas ir noturīgas pret grauzējiem un kukaiņiem?

Poliuretāna putas var veidot labu blīvējumu aizsardzībai pret insektiem. Tas neattiecas uz žurkām vai pelēm, īpaši, ja šim nolūkam tiek izmantotas poliuretāna putas. Šajā gadījumā žurkas un peles atradīs veidu, kā to iznīcināt. Tāpēc poliuretāna putas ir piemērotas tikai aizsardzībai pret kukaiņiem.

Vai lietošanas laikā putas var atkal kratīt?

Lietošanas laikā ieteicams regulāri kratīt putas, īpaši pēc pārtraukumiem. Tas ir nepieciešams, lai novērstu sastāvdaļu atkārtotu atdalīšanos.

Vai pirms putu lietošanas man ir jāsamitrina virsma?

Mēs iesakām samitrināt virsmu, jo putu poliuretāna sacietēšanai nepieciešams mitrums. Citas priekšrocības ietver:

  • kvalitatīvāka šūnu struktūra
  • Labāka saķere
  • Ātrāka polimerizēšanās
  • Kopumā labāka putu kvalitāte
Ja virsmu nemitrina, var veidoties šādi negatīvi faktori:
- nevienmērīgas struktūras veidošanos ar lielākiem tukšumu ieslēgumiem - negatīvi ietekmēs montāžas šuves siltuma un skaņas izolācijas īpašības).
- nepilnīga polimerizācija šuvēs, kuru garums pārsniedz 40 mm (platums un dziļums) - tas var izraisīt atkārtotu putu poliuretāna savienojuma izplešanos.
- slikta saķere ar virsmu
- palielinās polimerizācijas (sacietēšanas) laiks.
2K putas ir izņēmums. 2K putas polimerizējas bez ūdens, jo otrais komponents (cietinātājs) atrodas cilindra iekšpusē un pēc tā aktivizēšanas notiks polimerizācijas reakcija (detalizētu aprakstu skatiet tehniskās informācijas lapā)

Kāpēc man jāuzglabā putu cilindrs ar vārstu uz augšu?

Kannas ar poliuretāna putām ieteicams uzglabāt vertikālā stāvoklī. horizontālā stāvoklī cilindra iekšpusē ir iespējama "vārsta pielipšana", kas var izraisīt turpmākas izmantošanas neiespējamību.

Kas ir putu izplešanās?

Pistoles putu un trubiņu putu izplešanās ir atšķirīgas: trubiņu putu izplešanās ir 150-200%, tas nozīmē, ka jums jāaizpilda šuve par aptuveni 30-40%. Pistoles putas paplašināsies līdz 30-100%, tāpēc šeit jums jāaizpilda savienojums vismaz 50%. Paplašināšanās ir atkarīga arī no apkārtējās vides temperatūras, balona temperatūras un mitruma.

Vai putu balons pirms lietošanas ir labi jāsakrata, vai putām ir kāda negatīva ietekme?

Poliuretāna putas sastāv no vairākiem komponentiem, kas uzglabājot veido divus slāņus. Pirms lietošanas putas labi jāsakrata (30-40 reizes), lai izveidotu viendabīgu maisījumu. Nepietiekama kratīšana radīs sliktas putošanas īpašības, piemēram, rupjākas šūnu struktūras un samazinātu putu izplūdes apjomu.

Fix ALL

Vai Fix ALL var krāsot?

MS polimēru materiāli ir krāsojami ar lielāko daļu krāsu. Bet krāsa ir mazāk elastīga nekā līmējošais hermētiķis, kas, savienojumiem kustoties, var izraisīt krāsas plaisāšanu. Vienmēr ieteicams veikt sākotnēju adhēzijas un savietojamības pārbaudi

Vai Fix ALL® baidās no sala?

Hibrīdie hermētiķi pēc atsalšanas nezaudē savas līmējošās un hermetizējošās īpašības, nedrīkst iestrādāt materiāku uz virsmām kas ir klātas ar ledu vai sarmu.

Kāds ir Fix ALL® sacietēšanas laiks?

Fix ALL® sacietēšanas laiks ir atkarīgs no šādiem faktoriem: savienojuma biezums (savienojuma daudzums), mitrums, apkārtējā temperatūra un virsmas tips (gluda vai poraina). Normālos apstākļos (20 ° C un 60% RH) 2-3 mm polimerizācijaii būs nepieciešamas 24 stundas.